MJA 3 convenant
In december 2008 is de Hanzehogeschool Groningen, samen met andere hogescholen, toegetreden tot MJA3 (Meerjarenafspraken 3). Het doel is in 2020 een energie-efficiencyverbetering van dertig procent ten opzichte van 2005 te realiseren. Bekijk ook het MJA-3 en energie-efficiencyplan van 11 april 2011.
Direct na de ondertekening is binnen de Hanzehogeschool Groningen met de voorbereidingen begonnen. Binnen alle nieuwbouw en aanpassingen is op dit moment al veel aandacht voor duurzaamheid. In de Van OlstToren op de ZernikeCampus wordt de warmte-koude opslag gebruikt om te koelen. Verwarmen gebeurt middels de WKK (Warmte Kracht Koppeling). Om de WKO-installatie zo optimaal mogelijk te benutten zullen zoveel mogelijk gebouwdelen op de Zernikecampus behorend tot het ‘economiecomplex’ in de toekomst gebruik maken van de WKO. In ieder geval het Atrium, het A-gebouw, het D-gebouw en het E-gebouw en waarschijnlijk ook De Appel. Het Willem-Alexander Sportcentrum wordt zowel verwarmd als gekoeld met behulp van de WKO.
Ook op andere terreinen wordt aan duurzaamheid gedacht. Zo gaan lichten in nieuwe panden automatisch uit als er een bepaalde tijd geen beweging in de ruimte is gesignaleerd en is de isolatie van de nieuwe gebouwen optimaal. Computers (HG-werkplekken) worden automatisch ingeschakeld op de slaapstand zodra ze langer dan 15 minuten niet gebruikt worden. Na 17.30 uur worden computers automatisch ingeschakeld op de slaapstand.
Energie efficiency plan 2013- 2016
Jaarverslag Energie 2011