Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
Nieuws Agenda Aanmelden nieuwsbrief Nieuwsbrief archief RSS






home / Onderzoek / Kennisportal / Kenniscentra / Kenniscentrum Ondernemerschap / Actueel / Nieuws / KCO College: New business in de healthy ageing-sector

KCO College: New business in de healthy ageing-sector

Healthy ageing is een actueel onderwerp. Hoe kunnen we langer gezond en actief blijven en zo de kosten van de zorg beperken? Maar ook: hoe kunnen we iedereen de zorg geven die nodig is? Het project Springboard 2.0 wil als antwoord in een samenwerking tussen het mkb en kennisinstellingen concepten ontwikkelen en daarmee een blijvende basis leggen voor een sterke medische technologiesector in Noord-Nederland. Lector New Business Development Monique Schoondorp ziet kansen voor de Hanzehogeshool Groningen om in het Springboard-project nieuwe innovatiemodellen te ontwikkelen, specifiek gericht op het mkb.


In het KCO College op 31 januari lichtte Monique Schoondorp haar ideeën toe.

Na de sluiting van Cordis in Roden, werd in 2008 de Vereniging Springboard opgericht, met als doel de krachten te bundelen om onder anderen oud-werknemers van Cordis met al hun expertise ‘van baan naar business' te helpen. Hieruit is het project Springboard 2.0 voortgekomen, dat zich richt op het zo gezond en vitaal mogelijk ouder worden. Het project sluit daarmee naadloos aan op het Healthy Ageing Network Noord-Nederland (HANN), waarin de Hanzehogeschool Groningen partner is.

Healthy business
Op de Hanzehogeschool gebeurt dan ook al heel veel op het terrein van healthy ageing. Life style, voeding en bewegen zijn voorbeelden van thema’s waar de Hanzehogeschool zich mee bezighoudt.
Als je kijkt naar ondernemerschap op het terrein van healthy ageing, wordt duidelijk dat traditionele vakgebieden, zoals fysiotherapie, worden uitgebreid met nieuwe vakgebieden. Bijvoorbeeld ICT-toepassingen, domotica en sensortechnologie in de zorg. Het gebruik van muziek in het kader van zorgtherapie bij demente bejaarden is een ander voorbeeld. Volgens Monique Schoondorp bieden al deze ontwikkelingen kansen voor nieuwe bedrijvigheid: een business plein voor healthy ageing.

Innovatie in het mkb
Een veelgebruikt statement dat we in Nederland niet goed zijn in innovatie, bestrijdt Monique.“Mkb-bedrijven zonder eigen R&D-afdeling volgen een andere innovatieroute dan bedrijven mét een R&D-afdeling.  Binnen Springboard ontwikkelen we een innovatie werkwijze die aansluit bij de praktijk van het mkb.  Mkb’ers werken veel samen met andere mkb-bedrijven en zzp’ers. Voor de Hanze ligt er de uitdaging dit proces te optimaliseren.”

Kansen voor new business
Monique ziet dus kansen voor de Hanzehogeschool Groningen en specifiek voor haar lectoraat. De opdracht van haar lectoraat is om nieuwe bedrijvigheid te creëren in de sectoren energie en healthy ageing. In de zogeheten innovatiewerkplaats wil de lector New Business Development mkb’ers, studenten, docenten en startende bedrijfjes bij elkaar brengen, om samen te werken aan nieuwe concepten. “Vanuit Springboard 2.0 is de komende vier jaar geld beschikbaar voor het ontwikkelen van circa vijftig concepten. De vraag vanuit het mkb vormt daarbij het uitgangspunt. Een ieder binnen de Hanzehogeschool  die interesse heeft in en kennis van het onderwerp, kan een bijdrage leveren. Omdat het geld al beschikbaar is, kan er snel worden gestart, zonder dat er een uitgebreide projectaanvraag voor hoeft te worden geschreven. Er is ruimte om kansvolle concepten verder uit te werken, het financiële plaatje rond te krijgen, en producten te gaan vermarkten. En daarmee hebben we dan new business gecreëerd”, concludeert Monique.

>> Bekijk de PowerPoint-presentatie van het KCO van 31 januari 2012