Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
Fysiotherapie Logopädie (Deutschsprachige Information) Logopedie Medisch Beeldvormende en Radiotherapeutische Technieken Mondzorgkunde Physiotherapy Voeding en Diëtetiek




Studenten aan het woord

Harm de Vries, afgestudeerd MBB'er
'Een studie die zowel medisch, sociaal als technisch is.'

"Ik vond de opleiding MBRT zowel medisch, sociaal als technisch: precies wat ik zocht! Mijn studie heb ik met veel plezier doorlopen. Wat ik vooral erg prettig vond, is dat MBRT geen massale studie is; je bent niet zomaar een nummer. Het contact met de docenten verliep dan ook erg plezierig."

"Deze opleiding heeft wat leerstof betreft een gevarieerd programma. Aan de ene kant heb je de theorie die je met je medestudenten in onderwijsgroepen uitwerkt. Het is prettig dat je zoveel verschillende vakken hebt, want een minder leuk vak wordt gecompenseerd door andere, leuke vakken. Aan de andere kant heb je de praktijk. Alles wat je in de theorie leert, oefen je in het skillslab en werk je verder uit tijdens de verschillende stages. Het praktijkgericht leren was erg fijn omdat je je op die manier goed kunt voorbereiden op het werk dat je gaat doen. Bovendien zit je niet de hele dag suf te studeren in een collegezaal. Kortom: Het is een interessante studie waarmee je alle kanten op kunt en die door de kleinschaligheid ook nog eens heel persoonlijk is."

Abbas Ashtari, afgestudeerd MBB'er
'Gelegenheid om je vaardigheden te oefenen.'

"HBO-MBRT is niet gemakkelijk maar wel erg leuk. Tijdens de opleiding heb ik vier keer stage gelopen. Een prima gelegenheid om te kijken hoe het er écht aan toe gaat. Wat mij opviel is dat je, voor je op stage gaat, voldoende gelegenheid hebt om op je vaardigheden te oefenen zodat je ze beter onder de knie hebt. De stages zelf vond ik erg leuk. Vooral omdat je veel van wat je op school geleerd hebt in praktijk kunt brengen en daadwerkelijk patiënten helpt. Ik heb mijn opleiding inmiddels voltooid en ben nu werkzaam in het bedrijfsleven."


Maaike Koelink, afgestudeerd MBB'er
'Overstag na een dagje meelopen.'

"Tijdens het examenjaar HAVO ging ik op zoek naar een vervolgopleiding die goed aan zou sluiten op mijn nogal technische vakkenpakket. HBO-MBRT leek me al snel interessant. Vooral toen ik er tijdens de Open Dag achter kwam dat de opleiding naast een technische kant ook een medische en sociale kant heeft. En echt overstag was ik nadat ik een dagje meegelopen had met studenten van de opleiding."

Aan het begin van de opleiding leer je eerst de theorie aan de hand van (werk)colleges, practica in het skillslab en opdrachten die je in groepsverband uitvoert. Na zo'n anderhalf jaar voorbereiding beginnen de stages. Ik liep stage bij Radiodiagnostiek en Echografie. Afgewisseld met lesblokken op school volgden nog de stage Nucleaire Geneeskunde en een stage Radiotherapie.

Na mijn opleiding ben ik gaan werken op een radiotherapieafdeling in een academisch ziekenhuis in Nederland. Het werk is afwisselend, omdat je op alle onderdelen ingewerkt wordt. Zo kun je ingedeeld worden op de lineaire versneller, de lokalisator/simulator met computertomografie (CT), bij de computerplanning, op de mouldroom en bij de brachytherapie. Je maakt je de werkzaamheden relatief snel eigen, omdat de materie al uitgebreid op school is behandeld en ook op stage aan de orde is geweest.

Ik heb de studie MBRT met heel veel plezier gedaan, de vier jaren zijn voorbij gevlogen. Af en toe zie ik nog oud-studenten van de MBRT en is het weer een beetje als vroeger."

Maaike Koelink, afgestudeerd MBB'er
'Gezellige en actieve groep'

"Studeren in Groningen betekende voor mij niet alleen een nieuwe opleiding, maar ook op kamers in een nieuwe stad. Mijn eerste jaar begon ik met een flink aantal medestudenten. Doordat je in onderwijsgroepjes wordt ingedeeld van een man of tien, leerde ik al snel de andere eerstejaars kennen. We werden een gezellige en actieve groep, die elkaar niet alleen op school zag, maar ook op de MBRT-borrels en feestjes."

'Stage in Cambridge'

"Mijn stage Radiotherapie heb ik doorgebracht in Cambridge (UK). Aansluitend heb ik daar ook mijn afstudeerproject gedaan. In Groot-Brittannië zijn er nogal lange wachtlijsten. Samen met een medestudente heb ik gekeken hoeveel er op de behandeltijd per patiënt gewonnen kan worden door het gebruik van nieuwe technologische ontwikkelingen op de bestralingstoestellen."