'Op Minerva ben ik helemaal los gegaan. De academie heeft me uitgedaagd, gestimuleerd en enthousiast gemaakt mijn beeldend werk te ontwikkelen, erop te reflecteren en dit over te brengen in de educatie. Op dit moment (2010) ben ik bezig met afstuderen. In mijn specialisatiestage ben ik met talentkinderen aan het werk gegaan. Ik heb een videoworkshop ontworpen vanuit het Nederlands Instituut van de Mediakunst te Amsterdam. Het is een enorm uitdagende stage voor me geweest en ik heb er veel van geleerd.
Daarnaast studeer ik beeldend af met foto, video en een live performance. Het thema wat ik gebruik in mijn werk is de relatie tussen cultuur/natuur (de eenwording met de elementen in de natuur en de dilemma’s die daar bij komen kijken) Het is een manier om te laten zien dat er een weg is om harmonie te vinden tussen natuur en mens. Voor inspiratie en materiaal ben ik een maand gaan filmen op IJsland, waar ik enorm veel aan gehad heb. Mijn ideale toeschouwer zou een herkenning van de worsteling tussen verschillende landschappen/natuurverschijnselen en de menselijke geest meemaken.
Nu ik in mijn laatste jaar zit, vind ik het jammer dat mijn periode op de academie erop zit, omdat ik het heel erg leuk heb gehad. Ik heb ook zin om los van de academie mijn beeldend werk te ontwikkelen en op eigen houtje projecten te gaan organiseren voor kinderen. Eerst ga ik reizen, en daar koppel ik een fotografie project aanvast, ik wil in India de inheemse volken en hun culturen gaan fotograferen. Daarna wil ik graag de opleiding culturele antropologie doen en daarnaast als kunstenaar of educator werken. Ik ben erg benieuwd wat er allemaal in het werkveld op me te wachten staat!'
Bekijk het eindexamenwerk van Liz hier.