Tentoonstelling Textuur en Emotie
Een voorbeeld van een project van het Projectbureau/AMP is de tentoonstelling Textuur en Emotie. Deze tentoonstelling werd in 2009 georganiseerd in het kader van het 395-jarige bestaan van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Een samenwerking tussen Projectbureau/AMP van Academie Minerva, SYNTEX (een project van het Laboratorium voor Experimentele Oogheelkunde van het Universitair Medisch Centrum Groningen) en de studie Kunsten, Cultuur en Media van de RUG resulteerde in een ontmoeting tussen zinnenprikkelende hedendaagse kunst en vernieuwend onderzoek.
Wetenschappers van SYNT EX onderzoeken welke eigenschappen ervoor zorgen dat mensen worden aangetrokken of afgestoten door patronen, kleuren en contrasten. Textuur beïnvloedt onze emotie, zowel positief als negatief.
Kunstenaars, ontwerpers en architecten weten al sinds jaar en dag dat visuele patronen bepalend zijn voor de manier waarop kunst, kleding, voorwerpen en gebouwen worden ervaren. De tentoonstelling Textuur en Emotie laat het werk zien van twaalf (oud-)studenten van Academie Minerva, die het thema op verschillende manieren binnen de beeldende kunst hebben uitgewerkt. Studenten Autonome Beeldende Kunst zijn geselecteerd en begeleid door het Projectbureau/AMP om speciaal voor deze tentoonstelling werk te maken. Daarnaast zijn studenten Vormgeving Communicatie betrokken voor het ontwikkelen van posters en een catalogus, behorend bij de tentoonstelling. Ook deze studenten kregen de opdracht en begeleiding vanuit het Projectbureau/AMP.