‘Alweer 7 jaar werk ik als eventmanager bij het TT-circuit in Assen. Een bijzonder afwisselende baan waar ik erg op m’n plek ben. In mijn werk kom ik nagenoeg alle aspecten van Facility Management tegen. Ik zorg ervoor dat we op beurzen staan om het circuit te promoten en tegelijkertijd verkopen we dan ook kaarten voor onze diverse evenementen. Een commerciële inslag is dan ook erg gewenst, want de VIP-boxen en stands moeten tijdens een evenement natuurlijk goed gevuld zijn. Dat commerciële deel heb ik voornamelijk geleerd tijdens mijn allereerste baan bij uitzendbureau Timing. Sommige dingen leer je gewoonweg beter in de praktijk.
Maar als FM-er moet je van vele markten thuis zijn.
Zo stuur ik schoonmaakploegen aan, maar ook het horecagedeelte van het circuit en de beveiliging. Tevens houd ik me bezig met marketing-, pr en communicatiewerkzaamheden zoals het laten opmaken en drukken van diverse materialen.
Tijdens evenementen gaat er ook wel eens iets niet volgens planning…
Als dit gebeurt, moet je daar als FM-er goed op kunnen inspringen en oplossingsgericht denken. Je moet van aanpakken weten en organiseren moet “écht je ding zijn”.
En vanzelfsprekend heeft dit vak ook mindere kanten. Zo werk ik vlak voor, en ten tijde van evenementen nooit van 9 tot 5. In combinatie met een gezin is dat soms lastig. En ja… de evenementen van het TT-circuit vinden in de lente- en zomermaanden plaats dus het is weleens vervelend om aan het werk te zijn terwijl anderen lekker in de zon zitten.
De opleiding aan de Hanzehogeschool Groningen heeft me destijds een goede basis geboden voor dit vak. Het is een brede opleiding, waardoor je zelf moet bepalen welke kant van facility management je het meest aanspreekt. Voor een eventuele volgende stap in mijn loopbaan gaat mijn interesse uit naar een leidinggevende functie, waarbij ik iets meer de beleidsmatige kant op zou willen.’