Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский  |  Български
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
Welkom Adresgegevens Het ontstaan van het Instituut Docenten aan het woord Studenten aan het woord Werkgevers aan het woord Hanze Juridisch Schrijfcentrum Hanze Rechtswinkel Studievereniging Ad Legem Informatie start studiejaar 2012-2013 share your talent move the world Wall of Fame






Alissa Nijborg in Suriname
Alumna Sociaal Juridische dienstverlening 

‘Meer van de wereld zien'   

Ik heb stage gelopen bij Schurman Advocaten in Paramaribo, Suriname.
Hier werkte ik samen met en voor de advocaten. Met de advocaat besprak ik een zaak, vervolgens ging ik mee naar zittingen en schreef ik verweer, verzoekschriften, conclusies etc. De ene dag zat ik op kantoor, de andere dag ging ik naar de rechtbank of naar cliënten. Ik kreegg zo echt te zien hoe het bij een advocatenkantoor werkt en wat er allemaal bij komt kijken. De zaken waar ik mee bezig was zijn erg gevarieerd. Zo had ik te maken met verschillende rechtsgebieden. Dit zorgt ervoor dat het interessant blijft.

Ook heb een maand stagelopen bij het politiekorps van Suriname. Hier liep ik elke week op een andere afdeling mee. Waardoor ik een goed beeld kreeg hoe alles er aan toe gaat bij de politie.

Ik heb veel geleerd van mijn buitenland stage. Mensen hebben andere normen en waarden waaraan je moet wennen. Ook de manier van werken is hier soms heel anders dan in Nederland. Stagelopen in het buitenland is een mooie manier om meer van de wereld te zien en om jezelf goed te leren kennen. Het is een geweldige ervaring!

De afstemming tussen opleiding en praktijk is goed. Hoe ik verzoekschriften etc. moet schrijven heb ik tijdens de opleiding al geleerd. Tijdens mijn stage heb ik geleerd hoe het nog beter kan. De advocaten hebben heel veel ervaring, daar leerde ik veel van.

Lees hier meer over Alissa haar studie-ervaringen.