Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
Welkom Adresgegevens Het ontstaan van het Instituut Docenten aan het woord Studenten aan het woord Werkgevers aan het woord Hanze Juridisch Schrijfcentrum Hanze Rechtswinkel Studievereniging Ad Legem Informatie start studiejaar 2011-2012 Wall of Fame






home / Schools / Instituut voor Rechtenstudies / Over het instituut / Werkgevers aan het woord

Werkgevers aan het woord

Mr. Richard Wolthof
Hoofd administratie Sector Bestuursrecht Rechtbank Zwolle-Lelystad en werkgever van twee studenten HBO-Rechten (deeltijd)
‘Investeren in ons personeel’   

Ik ben Hoofd administratie sector Bestuursrecht Rechtbank Zwolle - Lelystad.
Op dit moment begeleid ik twee deeltijdstudenten. Het gaat om administratieve ondersteuners en daarnaast doen zij ook licht juridisch werk. Mijn ervaringen met het Instituut voor Rechtenstudies zijn positief. De studenten die ik begeleid werken heel zelfstandig en ik merk dat hun kennis toeneemt.

Als werkgever ben ik groot voorstander van de deeltijdopleiding. De opleiding is goed voor de ontwikkeling van de medewerkers en het vergroot hun kansen op de arbeidsmarkt. Daarnaast vind ik het belangrijk om te investeren in ons personeel. Ik merk dat de medewerkers die de deeltijdopleiding hebben gevolgd over een bredere kennis beschikken en daardoor ook breder inzetbaar zijn. Het voordeel van een opleiding in deeltijd is dat het goed naast de werkzaamheden te doen is. De studenten kunnen dat wat ze leren direct toepassen in de praktijk.

Foto: Rechtbank Zwolle 

Mr. Poppe Wolters
Stafmedewerker NDC|VBK en werkgever van student HBO-Rechten (deeltijd)
'De student houdt mij een spiegel voor'   

Ik ben stafmedewerker Juridische Zaken en Arbeidsvoorwaarden bij NDC|VBK
de uitgevers. NDC|VBK is een concern dat bestaat uit een groot aantal vennootschappen met als gemeenschappelijk doel het uitgeven van Nederlandstalige boeken, tijdschriften en kranten. Een belangrijk deel van de holding activiteiten, waaronder de financiële administratie, salarisadministratie en overige ondersteunende diensten worden vanuit het kantoor in Groningen verzorgd.

Werkzaamheden bedrijfsjurist
Er zijn regelmatig stagiaires van de Hanzehogeschool Groningen werkzaam bij ons op de afdeling. Ik heb positieve ervaringen met de opleiding HBO-Rechten. De studenten die ik tot nu toe heb begeleid kunnen zich zowel mondeling als schriftelijk goed uiten en weten zich goed aan te passen aan de cultuur van onze organisatie. Op dit moment is Henny Picauly, studente HBO Rechten (deeltijd), werkzaam op onze afdeling. Ze heeft zich de afgelopen jaren vooral bezig gehouden met diverse juridische vragen die bij mij binnen komen. Een bedrijfsjurist is vooral bezig met advisering van managers ten aanzien van juridische vragen/geschillen, het controleren en opstellen van documenten (zoals overeenkomsten en algemene voorwaarden) en de toezicht op naleving van procedures.

Meerwaarde voor student en werkgever
Een combinatie van werken en leren zorgt voor een wisselwerking tussen theorie en praktijk. Voor beide partijen, deeltijdstudent maar ook werkgever, kan daar een meerwaarde van uitgaan. Een student kan immers de theorie toetsen aan de praktijk en kan door de praktijk een beter inzicht krijgen in de toepassing van de theorie. Daarnaast houdt de student de begeleider een soort spiegel voor. Ik wordt regelmatig aan het denken gezet over het hoe en waarom van mijn handelen. Het dwingt je om na te denken over die zaken die je in de dagelijkse praktijk eigenlijk als vanzelfsprekend beschouwt.

Meer informatie over ons concern is te vinden op www.ndcvbk.nl.

 

Piet Fortuin
Districtshoofd van CNV Vakmensen voor Noord Nederland
'Meerwaarde SJD studenten binnen CNV Vakmensen'   

In de laatste jaren hebben bij ons, naast stagiaires uit de SJD voltijd opleiding, meerdere  werknemers de deeltijdopleiding SJD van het Instituut voor Rechtenstudies gevolgd en afgerond. Onze ervaringen hiermee zijn zonder meer positief. Het is ook niet voor niets, dat binnen CNV Vakmensen steeds meer werknemers werkzaam zijn die een SJD achtergrond hebben. Voor het werken bij een vakbond is het niet alleen noodzakelijk, dat men op de hoogte is van de regelgeving op het gebied van arbeidsrecht en sociaal zekerheidsrecht, maar is het ook van belang, dat er een zekere basis aanwezig is als het gaat om gesprekstechnieken. Wat er vaak in de opleiding van de universitair opgeleide jurist en (in mindere mate ook bij de student HBO- Rechten) mist, is de competentie om op de juiste wijze gesprekken te kunnen voeren met leden van diverse pluimage. In ons werk maakt goede en duidelijke communicatie en overtuigingskracht naar de leden (en ook de werkgever natuurlijk) toe, 80% uit van het succes dat je hebt met een kwestie. Uiteraard zijn goede juridische argumenten daarbij onontbeerlijk.

Ook is het altijd goed om mensen met een frisse kijk op zaken binnen je organisatie te hebben. Vaak worden vragen gesteld over zaken of handelswijzen die voor de ‘oude rotten’ zo logisch zijn, dat deze hier niet meer bij nadenken. Ze worden dan gedwongen om na te denken over de vraag waarom ze iets eigenlijk zo doen. Niet zelden leidt dit tot een kleine evaluatie van de gevolgde werkwijze. Ook al zijn er meestal wel goede redenen voor, het is natuurlijk goed je hiervan bewust te zijn. Door de aanwezigheid en de kritische houding van de student blijf je als ervaren werknemer scherp.

Studenten van de deeltijdopleiding SJD die in de afrondende fase van hun studie zijn, brengen daarbij ook nieuwe kennis in huis. Je kunt je immers in het dagelijkse leven, dat bol staat van de routineklussen niet altijd bezig houden met de nieuwste jurisprudentie en de laatste wetswijzigingen, hoe graag je dat misschien ook zou willen. Het is dus niet alleen zo, dat een SJD student leert van ons, maar wij leren ook van de SJD student.