Stages en afstudeeropdrachten zijn een belangrijk onderdeel van de verschillende opleidingen van het Instituut voor Sportstudies. Door deel te nemen aan de beroepspraktijk, leren de studenten om de lesstof toe te passen. Al vanaf het eerste studiejaar maken studenten kennis met de beroepspraktijk.
Partnerschap
Het Instituut voor Sportstudies is een partner voor het werkveld sport en onderwijs. Dit betekent samen werken en samen leren. Bij het Instituut gaat het om duurzame relaties. Als partners gelijkwaardig met elkaar omgaan leidt dit tot leerresultaten bij alle betrokkenen: de coaches uit het werkveld, de startende professionals en de opleiders van het Instituut. Partnerschap betekent ook een wisselwerking én gelijkwaardigheid, met oog voor de verschillen en een duidelijk doel voor ogen. Centraal staat het bieden van kansen aan beginnende sportprofessionals om zich verder te ontplooien.
De beroepspraktijk
Op het Instituut voor Sportstudies leiden wij competentiegericht op. De student krijgt de mogelijkheid te leren in en met de beroepspraktijk. Al tijdens de propedeuse wordt hier een begin mee gemaakt.
- Propedeuse
In de propedeuse maakt de student voor de eerste keer kennis met het werkveld en voert nog slechts minimaal oriënterende/verkennende taken en opdrachten uit.
In de daaropvolgende jaren van zijn opleiding zal de student meer en meer in staat zijn in de dagelijkse praktijk taken en opdrachten uit te voeren en daarnaast een rol te vervullen binnen de organisatie van de leerwerkplek. Zijn leren vindt daarbij voor een belangrijk deel plaats op deze leerwerkplek.
Na een gemeenschappelijke propedeuse, waarin de ontwikkeling tot breed opgeleide sportprofessional centraal staat, kan de student in het tweede semester kiezen uit twee beroepsgerichte opleidingen:
- Lerarenopleiding Lichamelijke Opvoeding (ALO)
waarin studenten worden opgeleid voor sportdocent met als specialisatie docent lichamelijke opvoeding/mentor, trainer/coach en sportdocent/sportconsulent.
- Sport, Gezondheid en Management (SGM) met twee majors:
- Sportmanagement (SM) waarin studenten worden opgeleid tot sportmanager en -beleidmedewerker.
- Sportgezondheid (SG) waarin studenten worden opgeleid tot beweeg- en leefstijladviseur.