Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский  |  Български
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
Welkom Op het podium en voor de klas Studenten aan het woord Locaties en Woonruimte Brochures en Veelgestelde vragen Conservatorium Impresariaat Festivals en Prijzen Contact Routebeschrijving en plattegrond Informatie eerstejaars Open Dagen Reserveren 'Two Worlds, One Family' share your talent. move the world. Sponsoring






Mirjam de Vries
Docent Muziek

'Je wilt er hard voor werken'   

Ik wist al dat ik docent wilde worden, en anders iets in de muziek. Toen ik hoorde dat er een docentenopleiding muziek was, kon ik mijn geluk niet op.

Ja, het was erg druk, maar je wilt er hard voor werken. Stage, methodiek, theorie en veel muziek maken. En dan niet alleen op je eigen instrument, maar ook leren zingen, drummen, dirigeren, piano en gitaar spelen.

Uiteindelijk heb ik toch het meest geleerd van de stages. Als je voor de klas staat, merk je direct wat wel en wat niet werkt. En tijdens je stages heb je de kans om uit te zoeken hoe je voor de klas wilt staan.

Na mijn afstuderen ben ik gaan lesgeven op het Werkman College in Groningen, in de onderbouw. Ik vind lesgeven heel erg leuk. Het blijft een uitdaging om je leerlingen iets mee te geven, ook al staan ze niet overal positief tegenover.

Daarnaast werk ik nu ook als Medewerker Onderwijsondersteuning op het Prins Claus Conservatorium; blijven hangen op het oude nest, kun je wel zeggen. Op het conservatorium doe ik organisatorisch werk: concerten, projectorganisatie etc. Het Prins Claus Conservatorium is niet alleen een goede school, het is ook een leuke werkplek.