Nederlands  |  English  |  Deutsch  |  中文  |  Русский  |  Български
Home  |  Contact  |  Zoek  |  Sitemap  |  Vacatures  |  Disclaimer
 
Bètasteunpunt voor docenten Bètawerkplaatsen Profielvoorlichting Workshops en gastcolleges Keuzecolleges Docentenuitwisseling VO-HBO VODD Neem contact op Nieuws
home / Studiekeuze / Betasteunpunt / Bètasteunpunt voor docenten / Docentenuitwisseling VO-HBO
Docentenuitwisseling VO-HBO


Verschillende opleidingen van de Hanzehogeschool willen graag input van vakdocenten voortgezet onderwijs. Bent u geïnteresseerd in een van de opleidingen en wilt u graag meedenken over een betere aansluiting van uw vak op het onderwijs van de Hanzehogeschool? Stuur dan een e-mail naar: betasteunpunt@org.hanze.nl.


Life Science & Technology
Het Instituut voor Life Science & Technology zoekt docenten biologie, scheikunde, wiskunde en informatica die willen meekijken en helpen bij:

- hoorcolleges
- werkcolleges
- practica

Ze zijn vooral ook geïnteresseerd in de mening van docenten op het gebied van nieuwe scheikunde en nieuwe biologie en hopen hiervan te kunnen leren. In de uitwisseling worden zowel inhoud, didactiek en toetsing meegemen.

Engineering
Het Instituut voor Engineering zoekt voor de opleiding Werktuigbouwkunde docenten Natuurkunde die lesgeven in de bovenbouw havo.

De eerstejaars studenten ervaren zijn lessen Natuurkunde en thermodynamica als zeer lastig en dit levert problemen op (werken met gaswet, begrippen arbeid en warmte, toepassing van formules op praktijksituaties). Hij zou graag een halve dag met 2-3 docenten willen meelopen en de docenten zijn ook zeer welkom in zijn lessen op de Hanzehogeschool. In de eerste periode van het schooljaar 2011-2012 zal de uitwisseling plaats kunnen vinden.

Architectuur, Bouwkunde en Civiele Techniek (ABC)

Ook bij de opleidingen Architectuur, Bouwkunde en Civiele Techniek zoeken ze docenten die mee willen denken over een betere aansluiting VO-HBO of voorlichting. Hieronder een aantal mogelijkheden:

  • Docenten zouden kunnen meelopen bij het coachen van studenten. De docent krijgt dan inzage hoe het coachen verloopt en welke eisen aan studenten gesteld worden. Dit kan voor de docent een waardevolle terugkoppeling zijn naar de voorbereidingen binnen zijn eigen lessen.
  • Gastcolleges. Het bijwonen van gastcolleges kan voor een VO-docent een meerwaarde hebben. Hij kan er informatie uithalen voor een project dat wordt gedraaid op de VO-school, of voor een project dat wordt geïnitieerd. Een gastcollege kan zorgen voor concrete voorbeelden die de docent binnen zijn les(-senreeks) kan gebruiken.
  • VO-dcoenten kunnen meekijken en meehelpen bij hoorcolleges, werkcolleges en practica.