19 juni was Jeroen Loef (Senior onderzoeker) aanwezig bij het New Energy Forum. Hij gaf een workshop over het ontwikkelen van een ondernemende mindset.
Tijdens de workshop liet Jeroen zien dat ondernemen vaak dichterbij is dan je denkt, het hoeft niet groots of ingewikkeld te zijn. Ondernemerschap begint bij het herkennen van vraag en aanbod, en het lef om daarop in te spelen. Het gaat daarbij niet om het schrijven van een perfect businessplan, maar om het begrijpen van behoeften en het oplossen van echte problemen.
Promotieonderzoek
Jeroen vertelde over zijn promotieonderzoek, waarin hij onderzoekt hoe de ontwikkeling van een ondernemende mindset het meest effectief ondersteunt kan worden. Een belangrijk inzicht: er is niet één type ondernemer. Aan de hand van een test, die deelnemers via een QR-code konden doen, krijgen mensen inzicht in hun verhouding tot één van de vijf ondernemende mindset profielen.
Elk profiel is een clustering van persoonlijkheidskenmerken en vaardigheden die horen bij een ondernemende mindset. De profielen helpen niet alleen om jezelf beter te begrijpen, maar ook om inzicht te krijgen in hoe je reageert op ondersteuning in jouw ondernemerschapsreis, bijvoorbeeld in onderwijs.
Een opvallende constatering uit het onderzoek is dat het onderwijs vaak uitgaat van één type ondernemende student. Dat kan ervoor zorgen dat studenten met een ander profiel minder aansluiting voelen of vastlopen. Jeroen pleit daarom voor een meer inclusieve benadering, waarin ruimte is voor verschillende manieren van ondernemend zijn. Als je weet welk profiel je hebt, kun je ook gerichter ondersteuning krijgen, en dat vergroot de kans op succes én plezier.
Wil jij jouw ondernemende mindset profiel weten, ga dan naar www.ondernemerschapsonderwijs.nl en doe de test!
Het werkveld doet mee
Steeds meer bedrijven tonen interesse in deze aanpak. Zij vragen zich af hoe ze het profieldenken kunnen inzetten om jonge professionals beter te begeleiden. Zo verbindt Jeroen niet alleen studenten, maar ook het werkveld met de praktijk van ondernemen.
Tijdens de workshop deden we een creatieve oefening waarbij we willekeurige woorden moesten koppelen aan het begrip "energie". Wat begon als een opdracht, eindigde in een verrassende reeks ideeën. Uiteindelijk bedachten de deelnemers samen allerlei innovatieve oplossingen rondom het opwekken van energie, in relatie tot voetbal. De onverwachte combinaties zorgden voor creatieve ideeën. De workshop liet deelnemers nieuwe verbindingen leggen en out-of-the-box denken.
Ben jij student en wil je hulp bij ondernemen?
Ondernemerschap ontstaat bij ontmoeting, neem daar de ruimte en tijd voor en weet dat we nu beter weten hoe we jou kunnen ondersteunen in jouw ondernemerschapsreis. Je kunt ons vinden In Start-up City aan Kadijk 2!
Vragen of doorpraten?
-
Jeroen Loef
Strategisch adviseur Ondernemerschapsonderwijs
- [email protected]
-
Kadijk 2, 9747 AT Groningen
Meer weten over Hanze Ondernemen?
Hanze OndernemenFeedback component
Hoe tevreden ben jij met de informatie op deze pagina?