Esther van der Zwaan
Docent
Versterk je expertise in vrouwengezondheid als diëtist
Docent
Vrouwen hebben andere zorgbehoeften dan mannen. Dat is al lang bekend. Toch is de zorg nog te vaak gebaseerd op onderzoek en richtlijnen die vooral op mannen zijn gericht. Hierdoor worden klachten van vrouwen niet altijd goed herkend, begrepen of behandeld.
Wil jij je onderscheiden als professional, dan is deze cursus Vrouwengezondheid en Diëtetiek voor jou. Je leert werken vanuit een breder, inclusiever zorgperspectief waarmee je bijdraagt aan betere gezondheidsuitkomsten voor vrouwen. Je onderscheidt je als paramedicus met specialistische kennis in een groeiend vakgebied.
De cursus Vrouwengezondheid en Diëtetiek aan de Hanze is in samenwerking met professionals uit de praktijk gezamenlijk vormgegeven en ontwikkeld. Daarnaast wordt een groot deel van de lessen ook verzorgd door experts uit het werkveld, zoals cardiologen, psychologen, gynaecologen en andere artsen. Dit zorgt voor een optimale aansluiting op de praktijk en de behoeften van de praktijk.
Je bent in staat om vrouwen in alle levensfasen zelfstandig, onderbouwd en gendersensitief te begeleiden op het gebied van voeding, leefstijl en gezondheid, waarbij je actuele kennis van vrouwspecifieke fysiologie, pathologie en richtlijnen toepast in de praktijk.
De cursus omvat een mix van theorie en praktijk en bestaat uit 3 cursusdagen. De volgende onderwerpen komen aan bod:
Opbouw en data zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
| Dag 1 | 7 mei 2026 15:00 – 21:00 |
|
| Dag 2 | 21 mei 2026 15:00 – 21:00 |
|
| Dag 3 | 4 juni 2026 15:00 – 21:00 |
|
De cursus is geschikt voor diëtisten die zich willen verdiepen in verschillende facetten van vrouwengezondheid.
Om deze opleiding te mogen starten heb je een afgeronde hbo-opleiding Voeding en Diëtetiek nodig en bij voorkeur een afgeronde cursus Leefstijlcoach op hbo-niveau.
Gedurende de opleiding wordt van jou verwacht dat je aanwezig bent op de scholingsdagen, en dat je daarnaast ruimte hebt voor zelfstudie. Gemiddeld is de studiebelasting naast de cursusdagen ongeveer 15 uur.
Wil je samen met collega's dit traject volgen, jouw medewerkers opleiden, of ben je geïnteresseerd in een andere opleiding op maat? Onze maatwerk- en in-company trajecten bieden talloze mogelijkheden. We stemmen deze volledig af op de behoeften van jouw bedrijf of organisatie, en de lessen kunnen vaak zelfs op jouw locatie plaatsvinden.
Deze opleiding start 1 keer per jaar.
Hieronder vind je een overzicht van alle startdata
De cursus zit vol. Als je op de wachtlijst geplaatst wilt worden stuur dan een mail naar [email protected].
Deze cursus neemt drie dagdelen in beslag, op donderdag 7 mei, donderdag 21 mei en donderdag 4 juni, van 15:00 – 21:00.
De opleiding heeft een studiebelasting van in totaal 30 uur.
De cursusprijs is inclusief koffie/thee en lichte maaltijd.
Docent
Onderwijsondersteuner
Productmanager
Petrus Driessenstraat 3, 9714 CA Groningen
Ontdek onze Informatieavonden voor professionals. Stel je vragen over inhoud, toelatingsvoorwaarden, financiering en aanmeldprocedures. Zo krijg je een helder beeld van welke opleiding bij je past en welke mogelijkheden er zijn om de volgende stap in je carrière te zetten.
Meer informatie en aanmelden