Expositie DreamWeave

  • Evenement
  • Datum
    • startdatum

    • einddatum

  • Tijd
    • starttijd

    • eindtijd

  • Locatie

    Academie Minerva (locatie Praediniussingel)

    locatie

Hoe voeg je waarde toe aan gerecyclede stoffen? Op 29 en 30 oktober presenteren we de resultaten van DreamWeave: een artistiek en academisch onderzoeksproject over de artistieke mogelijkheden van duurzame en circulaire stoffen.

Met DreamWeave hebben lokale ontwerpers, studenten, onderzoekers en textieltechnici onderzoek gedaan naar hoe textielreststromen uit Groningen opnieuw waarde kunnen krijgen. Daarbij werden ontwerpers en textieltechnici tijdens het onderzoek geschoold in het digitaal ontwerpen van stoffen, waarbij Gronings textielafval het uitgangspunt vormde. Daarnaast zijn binnen DreamWeave ook huidige en toekomstige businessmodellen voor circulair textiel onderzocht.

Het resultaat is een verzameling ontworpen weefsels die laat zien dat circulariteit niet alleen een technische uitdaging is, maar ook een creatief ontwerpvraagstuk. DreamWeave brengt ontwerp, technologie, materiaalonderzoek en ondernemerschap samen in één onderzoek naar de toekomst van textiel.

Tijdens de expositie zijn zowel de industrieel geweven prototypes als de semi-handmatige weeftesten en samples te zien die onderdeel waren van het ontwikkelproces. Samen laten ze zien hoe ideeën, experimenten en materiaalonderzoek kunnen leiden tot nieuwe industriële toepassingen.

Opening
29 oktober | vanaf 14.00 uur
Koepelzaal Minerva – locatie Praediniussingel

Tijdens de opening zijn de ontwerpers uit het project aanwezig om hun ontwerpen en het proces erachter toe te lichten. Een mooie gelegenheid om de materialen van dichtbij te bekijken, vragen te stellen en met de makers en onderzoekers in gesprek te gaan.

Programma opening
14.00 uur  | Inloop
14.15 uur  | Opening door Niels Faber, lector Transitions towards a Circular Economy
14.30 uur  | Rondgang langs de textielwerken en kennismaking met de ontwerpers

We kijken ernaar uit je te verwelkomen en samen te onderzoeken hoe afval een grondstof voor nieuwe verbeelding kan worden. Aanmelden voor de opening of het bekijken van de expositie is niet nodig, je mag gewoon binnen komen lopen (de toegang is gratis).

DreamWeave is een SIA RAAK MKB praktijkonderzoek

Partners: ReBlend, Enschede Textielstad, Fair Furniture Group en Eromesmarko, Academie Minerva, Kenniscentrum Biobased Economy (Hanze), Augmented Weaving, Hanze Innovatiewerkplaats Circulair Textiel: Textielhub Groningen, Spring Studio, Style26.

Hoe tevreden ben jij met de informatie op deze pagina?