Nieuwe leergang Innovatiekracht XXL: zorgvernieuwing met impact

  • Nieuws
1746605536729.jpg

Hoe breng je echte innovatie in zorg en welzijn verder dan mooie plannen? Hoe zorg je ervoor dat vernieuwende ideeën ook echt landen in de dagelijkse praktijk? Om dat mogelijk te maken, bundelen meerdere organisaties in het noorden van het land hun krachten in de nieuwe leergang Innovatiekracht XXL. In november start de tweede groep van de leergang, waar je je nu voor kunt opgeven!

Deze unieke samenwerking is een initiatief van de Technologie & Zorg Academie Groningen, Technologie & Zorg Academie Drenthe, Anders Werken in de Zorg Fryslân, NHL Stenden en de Hanze. De samenwerking komt voort uit het ecosysteem Health Noord. Samen bieden zij een leertraject aan dat speciaal is ontwikkeld voor ervaren zorginnovators: mensen die op tactisch of strategisch niveau direct invloed hebben op verandering binnen hun organisatie.

Wat maakt deze leergang anders?

De leergang Innovatiekracht XXL brengt actuele kennis over innovatie en veranderkunde samen met de kracht van gezamenlijk leren. Deelnemers doen niet alleen nieuwe inzichten op, maar gaan ook bij elkaar op bezoek tijdens collegiale visitaties. Zo leren zij niet alleen van experts, maar ook van elkaar en nemen ze direct toepasbare ideeën mee naar hun eigen praktijk.

De leergang biedt:

  • Diepgaande sessies over innovatieklimaat, mensgerichte implementatie en toekomstbestendig samenwerken.
  • Concrete tools, scans en werkvormen die je meteen in je eigen organisatie kan toepassen.
  • Een sterk regionaal netwerk van zorgvernieuwers die voor vergelijkbare uitdagingen staan
  • Begeleiding door ervaren experts

Op 7 mei trapten 15 deelnemers de eerste editie af. Lees hier het LinkedIN-bericht.

Voor wie?

Deze leergang is ontwikkeld voor professionals die binnen zorgorganisaties een voortrekkersrol vervullen op het gebied van innovatie. Denk aan programmamanagers, innovatieadviseurs, changemanagers en managers op het gebied van HR of leren en ontwikkelen. Deelnemen kan als je aangesloten bent bij de netwerken van de Technologie & Zorg Academies in Groningen en Drenthe en van Anders Werken in de Zorg Fryslân.

Op naar de volgende editie

In november start een tweede groep van de leergang Innovatiekracht XXL. De data zijn bekend:

  • Donderdag 6 november 2025
  • Donderdag 4 december 2025
  • Donderdag 22 januari 2026
  • Innovatievisitaties tussen 22 januari en 26 maart 2026
  • Donderdag 26 maart 2026
  • Donderdag 23 april 2026

Meld je op tijd aan, want de plekken zijn beperkt!

Klik hier om je aan te melden

Meer weten?

Neem contact op met Brendina Dallinga via [email protected]. Volg ook Health Noord op LinkedIn voor updates.