Roots-of-Me: hoe een digitale applicatie kan helpen bij het maken van geno- en ecogrammen

  • Onderzoeksproject
Roots of Me.png

Het belang van het goed in kaart brengen van het familiesysteem en betrokkenen is essentieel. Hiervoor worden onder andere methodieken zoals de genogram en ecogram toegepast. Echter is er weinig bekend over gebruikers ervaringen en toepasbaarheid van digitale applicaties voor het maken van geno- en ecogrammen. In het project ‘Roots-of-Me’ wordt er in samenwerking met studenten gekeken naar de gebruikers ervaringen en toepasbaarheid binnen betrokken zorg- en welzijnsorganisaties. Digitale genogrammen kunnen helpen bij een beter inzicht in het sociale systeem van cliënten en familie en een vollediger cliënten dossier.

Binnen de gezondheidszorg wordt een steeds groter beroep gedaan op informele zorg: zorg door familie en naasten (mantelzorg). Dit vraagt om een meer systemische benadering van zorgsituaties, waarbij gezondheid en welzijn van patiënt en familie (en naasten) als eenheid centraal staat. Het belang van het goed in kaart brengen van het familiesysteem en anderen die daarin betrokken zijn, is essentieel. Daarvoor worden methodieken als het genogram of ecogram gebruikt.

Op dit moment wordt beperkt gebruik gemaakt van deze methodieken, onder andere doordat er geen goede, gebruiksvriendelijke digitale applicaties beschikbaar zijn. De huidige papieren versies zijn moeilijk te plaatsen in een elektronisch cliënten dossier. Roots-of-me is een nieuwe webapplicatie, waarmee het genogram/ecogram digitaal opgetekend kan worden. 

In dit explorerend onderzoek wordt gekeken naar de ervaringen van studenten en de mate van gebruiksvriendelijkheid van deze digitale applicatie. Ook wordt gekeken naar de toepasbaarheid en implementeerbaarheid binnen de zorginstelling waar studenten stagelopen of werken. 

Bekijk hier al onze publicaties

 

Inhoud onderzoek

Onze mensen