Dr. Geert van der Sluis

Geert van der Sluis is bijzonder lector Functioneren en participeren rondom ziekenhuisopnames bij het lectoraat Healthy Ageing, Allied Health Care and Nursing.

Geert onderzoekt hoe ziekenhuisopnames minder belastend kunnen zijn voor patiënten en hoe zij sneller fysiek en mentaal herstellen. Daarbij focust hij zich op innovatieve zorgpaden, prehabilitatie (waarbij patiënten zich voorbereiden op een operatie) en waardegedreven zorg. Samenwerking speelt hierin een sleutelrol. Geert brengt onderzoekers, verschillende zorgprofessionals en studenten bij elkaar om wetenschappelijke kennis te vertalen naar praktische oplossingen. Zo worden patiënten actief betrokken bij hun herstel en kan de zorg in het noorden verder verbeteren. Een sprekend voorbeeld is de transformatie van de peri-operatieve zorg bij Nij Smellinghe, waar passende zorg en datagedreven leren hebben geleid tot betere patiëntresultaten, meer betrokkenheid van zorgprofessionals en een efficiëntere organisatie.

Geert van der Sluis

Naast zijn werk als lector is Geert programmamanager Onderzoek & Innovatie bij Ziekenhuis Nij Smellinghe. Zijn promotieonderzoek aan de Universiteit Maastricht richtte zich op factoren die het herstel van patiënten na operaties beïnvloeden. Eerder werkte hij als projectleider bij het OLVG in Amsterdam, waar hij leerde hoe zorg efficiënter en persoonlijker kan worden georganiseerd. Deze combinatie van academische kennis en praktijkervaring gebruikt Geert om zorgprocessen continu te verbeteren en zo bij te dragen aan betere patiëntuitkomsten en een toekomstbestendige gezondheidszorg. Daarnaast is Geert gemotiveerd om zich verder te verdiepen in uitdagende financieringsvraagstukken in de zorg, en werkt hij graag samen met experts om hier innovatieve oplossingen voor te vinden.

Screenshot Geert van der Sluis.png

Lees hier de lectorale rede van Geert van der Sluis.

Geert van der Sluis

Publicaties